Lasagne met bladeren van Chinese kool
Dit was heel erg lekker, lasagne, met laagjes van Chinese koolbladeren.
Voor 4 personen heb je nodig:
•Een Chinese kool
•500 gram rundergehakt
•1 rode ui
•Geraspte kaas
•1 teentje knoflook of knoflookpoeder
•1 eetlepel crème fraiche
•Een scheut tomatensaus. Er zijn koolhydraatarme sauzen, bijvoorbeeld de tomatensaus basilicum van de Lidl.
•1 theelepel kurkuma (of kerriepoeder)
•Zout
Snij de onderkant af van de Chinese kool en haal er ongeveer 6 bladeren van af. Leg de bladeren een paar minuten in kokend water en daarna in koud water.
Snij de rest van de kool in stukjes.
Rul het gehakt en voeg daar de gesneden ui en kool aan toe.
Tot slot breng je de roerbak op smaak met de saus, crème fraiche, de kruiden en een klein beetje zout.
Neem een ovenschaal en bedek de bodem met de roerbak. Doe hier een dun laagje geraspte kaas overheen en bedek dit met een kool blad.
Herhaal dit proces, zodat je mooie lagen krijgt met de koolbladeren. Tot slot nog een laag geraspte kaas.
De ovenschaal mag in de oven op 180 graden, tot de kaas mooi gesmolten is.
Smakelijk eten!
Dit lijkt me heel erg lekker. Wat een vondst die koolbladeren. Ga het binnenkort proberen
Gemaakt en idd heerlijk, wel voor het de oven in gaat zorgen dat er zo veel mogelijk vocht uit de groente is. Mijn schotel wat iets te nattig.
Heb het net gemaakt het was héérlijk!!! Maar ook wel te weinig vocht uit laten lekken.. maar de smaak was raak! ????
Hoi Bianca,
Ja, lekker hè! Zelf vind ik het vocht niet storend, maar je zou ervoor kunnen kiezen om de groentes voordat je ze in de ovenschaal doet, eerst uit te laten lekken. Nadeel is wel dat er dan extra vitamines verloren gaan. Succes!
Liefs Patricia
doe onderin de ovenschaal opgevouwen keukenpapier. daarover bakpapier met gaatjes ingeprikt. zo loopt het vocht door de gaatjes in het keukenpapier.
Wat een heerlijk recept, heb het nu 2x gemaakt. Vind het nog lekkerder dan met ‘orginele’ lasagne bladeren. Doe er ipv geraspte kaas plakken kaas tussen, alleen bovenop wel geraspte. Heb dit x kippengehakt gebruikt, ook erg lekker.
Dit recept staat vast in mijn ‘kookboek’